Od maja 2008 roku w Bibliotece w Narwi działa Gminne Centrum Kształcenia, które powstało w ramach projektu "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich". Jest to nowocześnie wyposażona pracownia komputerowa, a zarazem placówka o charakterze oświatowym, zapewniająca możliwość ustawicznego kształcenia w formie on-line, celem uzupełnienia lub podwyższenia poziomu wiedzy i kwalifikacji.

Centrum Ksztalcenia w Bibliotece

Centrum Kształcenia jest odpowiednio przystosowane i wyposażone w sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu(10 stanowisk komputerowych, serwer, projektor multimedialny, tablet) oraz tzw. biblioteczkę multimedialną (pakiet komputerowych programów edukacyjnych, w tym encyklopedie, słowniki, atlasy). Centrum stwarza również możliwość nieodpłatnego dostępu do stworzonej na potrzeby projektu platformy e-edukacyjnej. Z pakietu oferowanych w Centrum usług może skorzystać każda osoba zamieszkująca tereny wiejskie, zainteresowana zdobywaniem i uzupełnianiem swojej wiedzy.

Centrum Ksztalcenia w Bibliotece

GODZINY OTWARCIA:

Wtorek 9.00 – 19.00

Środa 9.00 – 18.00

Czwartek 9.00 – 19.00

Piątek 9.00 – 19.00

Sobota 9.00 – 17.00

Niedziela oraz Poniedziałek – nieczynne

Projekt "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich" został zrealizowany przez Fundację Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia i Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Optoland S.A. Gmina Narew jest partnerem w niniejszym projekcie. Projekt został w 100% sfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.

logo wioska internetowa 01