Nowości książkowe w Gminnej Bibliotece Publicznej

5675686

"Cierpkie grona”- Zofia Mąkosa

,,Cierpkie grona” -  pierwszy tom z cyklu ,,Wendyjska Winnica”. Jest to epicka opowieść, gdzie fakty historyczne przeplatają się z fikcją literacką. Posiadamy również kolejne tomy: ,,Winne miasto” i ,,Dolina nadziei”.

8567

"Czas białych nocy” - Maria Paszyńska

,,Czas białych nocy” – pierwsza część cyklu ,,Wiatr ze wschodu”. Jest to powieść obyczajowa o miłości, ale też o nienawiści, która niczym fala tsunami niszczy i burzy spokój duszy. Posiadamy także drugą część ,,Stalowe niebo”.

6435234

"Doktor Irka: wojna, miłość i medycyna” - Katarzyna Droga

,,Doktor Irka: wojna, miłość i medycyna”  to powieść inspirowana prawdziwą historią doktor Ireny Ćwiertni, napisana na podstawie jej pamiętników z czasów studiów, okupacji i Powstania Warszawskiego.

5323233

,Doktor Bogumił” - Ałbena Grabowska

,,Doktor Bogumił”  to połączenie fascynującej powieści obyczajowej, której akcja osadzona jest w połowie XIX wieku ze scenami z życia ludzi, którzy zrewolucjonizowali światową medycynę. 

321112121212

‘’W blasku słońca” - Magdalena Kordel

‘’W blasku słońca” to opowieść o przyjaźni dwóch kobiet, których drogi krzyżują się na toskańskim szlaku.

432423423423423

"Niespokojne serca” – Agata Sawicka

,,Niespokojne serca” to pierwsza część cyklu: Dwór w Zaleszycach. Jest to wzruszająca opowieść o miłości, która nie powinna się zdarzyć, i o sile, jaką daje podążanie za głosem serca.  Posiadamy także kolejne części cyklu: ,,Poplątane ścieżki” i ,,Niebo po burzy”

3211212131

"Dopóki starczy mi sił” - Karolina Klimkiewicz

,,Dopóki starczy mi sił to historia o losach zagubionej nastolatki, pozbawionej teraźniejszości i przyszłości. A także o potędze miłości zdolnej je odzyskać.

21112111

"Magiczne miejsce” - Agnieszka Krawczyk

,,Magiczne miejsce” – pierwszy tom cyklu. Jest to powieść o poszukiwaniu swego miejsca na świecie.  Posiadamy także kolejne tomy: ,,Dolina mgieł i róż”, ,,Ogród księżycowy” oraz ,,Jezioro szczęścia”.

2121112111

"Marzenia Kaliny” -  Aneta Krasińska

,,Marzenia Kaliny” – pierwszy tom cyklu ,,Małe tęsknoty”. Jest to wzruszająca opowieść o tym, jak ważną rolę w realizacji marzeń odgrywa determinacja. Bohaterkami książki są  trzy kobiety, których losy splatają się w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Posiadamy kolejne tomy cyklu:,, Pragnienia Elżbiety” oraz ,, Nadzieje Olgi”.

1211212222

"Szczęście za horyzontem” - Krystyna Mirek

,,Szczęście za horyzontem” jest niesamowicie poruszającą, wciągającą, prawdziwą, słodko - gorzką opowieścią z tragedią i ludzką podłością w tle. To piękna i nadzwyczaj refleksyjna książka przypominająca, iż nie wolno nikogo oceniać po pozorach, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

2111111121

"Oleńka. Panienka z Białego Dworu” – Wioletta Sawicka

,,Oleńka. Panienka z Białego Dworu” to pierwsza część  cyklu ,,Wiek miłości, wiek nienawiści”. Jest to opowieści o niezłomnych kobietach, które w czasach wzniosłych spraw i wielkiej historii, kiedy miłość przeplatała się z nienawiścią, musiały sobie radzić z trudną codziennością. Posiadamy również drugą część cyklu: ,,Franka w obcym domu”.

12111111

"Piaskowa Góra” - Joanna Bator

,,Piaskowa Góra” książka opowiadająca o pokoleniach kobiet mieszkających na wałbrzyskim Babelu.  Powieść nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2020. Posiadamy także drugi tom: ,,Chmurdalia”.

12121111

"Opowieść Podręcznej” - Margaret Atwood

,,Opowieść Podręcznej”  to wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet. Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Posiadamy również drugi tom ,,Testamenty”.

1231231231212

"Zaginione arabskie księżniczki” - Marcin Margielewski

,,Zaginione arabskie księżniczki” to dramatyczna opowieść o codzienności arabskich księżniczek, która wcale nie jest baśniowa. Tu jedna decyzja może zmienić życie człowieka w koszmar.

1233212313

"Łowca nastolatek” - Mikołaj Podolski

,,Łowca nastolatek” to zapis jednego z największych dziennikarskich śledztw w celu rozwikłania zagadki oraz wstrząsających opisów tego, w jaki sposób zostały skrzywdzone młode dziewczyny.

123123121

"Gambit królowej” - Walter Tevis

,,Gambit królowej”  to powieść, która przenosi nas do Ameryki w środku zimnej wojny, a dokładniej: świata szachistów. Książka ta opowiada o genialnej młodej szachistce, której życie naznaczyła tragedia z dzieciństwa.

12121212121

"Obiecaj, że wrócisz” - Beata Majewska

,,Obiecaj, że wrócisz” -  pierwszy część cyklu. Jest to powieść obyczajowa w której znajdziemy i namiętny romans, masę zabawny sytuacji i sceny grozy. Posiadamy także drugi tom: ,,Pamiętaj, że byłam”.

312312312

"Zapach grzechu” - Nana Bakher

,,Zapach grzechu”  to odważna powieść, w której namiętność miesza się z mafijnym światem i tajemnicami bohaterów.

12213123123

"Dzikie pragnienia” - Jay Crownover

,,Dzikie pragnienia” - pierwszy tom cyklu ,,Bracia Warner”. Jest to opowieść o próbie poukładania swojego życia na nowo, złapania chwili oddechu i poskładania serca po zawodzie miłosnym. Posiadamy również drugi tom: ,,Bezpieczna przystań”.

12121212 "Paprocany” - Paulina Świst

,,Paprocany” -  kryminał z pikantnym wątkiem miłosnym.

12312312

"Zosia z Wołynia” - Mateusz Madejski

,,Zosia z Wołynia”  to powieść oparta na faktach opisująca  losy dziewczynki, która w czasach II Wojny Światowej ocaliła żydowskie dziecko.

21321

"O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz” - Jeremy Dronfield

,,O chłopcu, który poszedł za tatą do Auschwitz”  to napisana na podstawie sekretnego dziennika Gustava Kleinmanna, opowiedziana z niezwykłą wrażliwością prawdziwa historia podróży w głąb piekła nazistowskich obozów, heroicznej walki o przetrwanie i niewiarygodnego ocalenia.

2222

"Dziewczynka z Sobiboru” - Franco Forte, Scilla Bonfiglioli

,,Dziewczynka z Sobiboru” to pełna piękna i okrucieństwa powieść inspirowana dramatycznymi faktami. W książce opisana jest wstrząsająca historia spotkania w nazistowskim obozie zagłady Sobibór.

825794 352x500

"Pod kluczem” - Ruth Ware

,,Pod kluczem” to thriller opowiadający historię niani w nowoczesnym, jakby nawiedzonym domu. Największy atut tej powieści to genialnie wydobyty klimat niepokoju i grozy. Książka trzymająca w napięciu przez cały czas.

large dom bez klamek

"Dom bez klamek” - Jędrzej Pasierski

,,Dom bez klamek”  to pierwszy tom cyklu z  Niną Warwiłow. Jest to powieść kryminalna z wyrazistą i skomplikowaną fabułą, w którym by odkryć tajemnicę morderstw musimy cofnąć się aż do lat siedemdziesiątych. Posiadamy także kolejne tomy: ,,Roztopy” oraz ,,Czerwony świst”.

9788366553231

"Żałobnica” - Marek Małecki

,,Żałobnica” to hipnotyzujący thriller o samotności, sile rażenia kłamstw i toksycznej przyjaźni, która karmi żądzę zemsty.  

795957 352x500

"Pozwól mi wrócić” - B.A. Paris

,,Pozwól mi wrócić”  to thriller psychologiczny, w którym bohaterowie zmagają się z codziennością, starają się żyć normalnie, tworzą nowe związki, ale przeszłość ich nie opuszcza.

847711 352x500 "Jaskółki z Czarnobyla”- Morgan Audic

„Jaskółki z Czarnobyla” to kryminał osadzony w realiach współczesnej Ukrainy. Porywająca fabuła, intrygujące śledztwo, a do tego dochodzi wielka historia w tle.