APEL O POMOC

Drodzy Bracia i Siostry,

Zrządzeniem Bożym, około południa 1 grudnia 2016 r., w cerkwi Opieki Matki Bożej w skicie wybuchł pożar. W krótkim czasie strawił on wnętrze świątyni. Ikony, szaty liturgiczne, część wyposażenia i utensyliów uległy bezpowrotnemu zniszczeniu. Przyczyny pożaru nie są niestety znane, a sprawę bada policja. Cerkiew, którą z wielką pasją wznosiliśmy i wyposażaliśmy przez długi czas niestety nie może dalej służyć wiernym. Nabożeństwa odbywać się będą w cerkwi świętych Antoniego i Teodozjusza, jednak jest ona zbyt mała by w okresie zimowym zmieścić wszystkich wiernych. Chcielibyśmy jak najszybciej rozpocząć odbudowę świątyni, bowiem to niezbędny obiekt na terenie skitu. Była to cerkiew refektarzowa, gdzie po nabożeństwach ludzie mogli spożyć posiłek niezależnie od aury.

Zwracamy się do wszystkich z gorącym apelem o pomoc. Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się zebrać środki by przywrócić cerkwi Opieki Matki Bożej dawny blask.

Spasi Hospodi!

o. Gabriel

Ofiary prosimy przekazywań na konto:

SWIFT: POLUPLPR PL

88 8086 0004 0006 3571 3000 0010

z dopiskiem: na odbudowę cerkwi