30 września 2016 roku członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi uczestniczyli w uroczystości dożynkowej zorganizowanej w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Narwi. Zaprezentowali tam przedstawienia pt. „Dożynki” autorstwa Pani Alicji Stańko.

Również 9 października w remizie strażackiej w Narwi odbyła się uroczystość dożynkowa „Od ziarenka do bochenka”. W części artystycznej wzięli udział uczniowie pod kierownictwem Pani Anny Jakoniuk, Doroty Nazarko oraz Olgi Hewy, którzy zaprezentowali inscenizacje i pieśni dożynkowe. Na spotkaniu tym można było także obejrzeć wspomniane wcześniej przedstawienie pt. „Dożynki” w wykonaniu członków Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy.