W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi po raz pierwszy zdecydowała się wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, która odbyła się 2 czerwca w godzinach 19:00-23:00.

DSC07747

Wiele bibliotek w całej Polsce tego wieczoru czekało na czytelników z niebanalnym programem i super atrakcjami pod wspólnym hasłem „Czytanie porusza”. My także zapewniliśmy uczestnikom spotkania sporo atrakcji.

DSC07789

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia wystaw zorganizowanych specjalnie na „Noc Bibliotek”. Pierwsza wystawa to „Śladami przeszłości” - wystawa zapomnianego sprzętu związanego z piśmiennictwem. Każdy mógł spróbować pisać wiecznym piórem oraz poklikać na maszynie do pisania. Następna wystawa fotograficzna prac malarskich Stanisława Poskrobko, regionalnego malarz naszej gminy. Po obejrzeniu wystaw zaczęły się gry i zabawy dla dzieci: zabawy słowem, zabawy plastyczne. Powstał duży plakat odzwierciedlający naszą Noc Bibliotek. Następnie dzieci i młodzież wspólnie z Moderatorem DKK głośno czytali fragmenty książki pt. „Tajemnice szafranu” z serii „ Biura Detektywistycznego Lassego i Mai” Dużym zainteresowaniem podczas Nocy Bibliotek cieszyły się gry planszowe takie jak : „Słowostworki”, „Duble”, „Story Cubes”, „Monopol”, „Finanse” oraz warcaby i szachy.

DSC07797

Na zakończenie były zabawy ruchowe przy znanych hitach muzyki dziecięcej. Od godz. 20:00 dołączyły do nas osoby dorosłe. Zaczęliśmy od poezji czyli grą towarzyską pt. „Flirt z Lesmianem”. Następnie odbyły się nocne rozmowy przy kawie ph. „Co nas bawi, co nas… usypia” – Moderator DKK wspólnie z przybyłymi gośćmi rozmawiali o tym jakie książki lubimy czytać, jakie tytuły znużyły nas do snu, a przez jakie zarwaliśmy całą noc.

DSC07835

Noc w bibliotece była doskonałą okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu przez społeczność lokalną w każdym wieku. Na pamiątkę Nocy Bibliotek 2017 wszyscy otrzymali przesłane przez CEO ekslibrisy oraz zakładki do książek.