23 października 2018r. w Bibliotece w Narwi uczniowie klas 0-III mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego dla dzieci pt. ”Lekcja o Polsce czyli bajka o Wiśle, legenda o smoku wawelskim oraz o Warsie i Sawie"

Aktorzy zaprosili młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły.

DSC09758

Teatralne czary zamieniły profesora Hilarego Szczebrzeszyńskieo w lalkę - małego Hilusia, który wyłowił z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, został obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach oraz poznał Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki.

Za pomocą lalek witrażowych aktorzy przedstawili legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz legendę o Warsie i Sawie czyli opowieść o powstaniu Warszawy.