07 września 2019r. – Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowe czytanie, które zostało zainicjowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i ma za zadanie popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

Akcja po raz pierwszy odbyła się w 2012 roku. Czytano wówczas „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, a w następnych latach dzieła Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa itd. W tym roku członkowie DKK wraz z bibliotekarzami i Wójtem Gminy czytali „Nowele Polskie” takie jak: „Dobra Pani” -Elizy Orzeszkowej, „Dym” -Marii Konopnickiej, „Katarynkę” -Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” – Bruno Schulza, „Orka” – Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony” - Stefana Żeromskiego, „Sachem” – Henryka Sienkiewicza, „Sawa” – Henryka Rzewuskiego.