Moderatorzy Dyskusyjnych Klubów Książki z województwa podlaskiego szkolili się w Książnicy Podlaskiej na temat upodobań czytelniczych współczesnej młodzieży.

Pani Marzena Kuszyńska z Fundacji ABCXXI – Cała polska Czyta Dzieciom, koordynatorka programu RodzinneCzytanie.pl, opowiadała o Klubach Czytających Rodzin, które funkcjonują w różnych miejscowościach.
Natomiast Pani dr Wanda Matras-Mastalerz – Prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu – w niezwykle zajmujący sposób zmierzyła się z tematem „W drodze do dorosłości. Literacki kompas wartości”. Dzięki jej warsztatowi bibliotekarze nie tylko poznawali książki, które najbardziej interesują młodych ludzi, ale także odkrywali sposoby rozmawiania z nastolatkami o literaturze.
Spotkanie było też okazją do wręczenia nagród dla najbardziej efektywnych Dyskusyjnych Klubów Książki w województwie podlaskim w 2022 roku.
Do grona wyróżnionych należą: DKK dla dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czarnej Białostockiej, dziecięcy Klub w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi i DKK dziecięco-młodzieżowy przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce.