BS1JUjnyW sobotę, 17 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy o książce Anny Höglund „O tym można rozmawiać tylko z królikami” . To wzruszająca, pełna refleksji opowieść o samotności, dorastaniu i potrzebie zrozumienia. Książka, choć krótka, poruszyła serca wszystkich uczestników. Szczególnie mocno wybrzmiał temat inności i wewnętrznego świata młodego człowieka.

 W drugiej części spotkania nastąpiło wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Moja wymarzona biblioteka” . Konkurs został zorganizowany z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Na zakończenie przystąpiliśmy do twórczej burzy mózgów w ramach przygotowań do konkursu „Literackie remiksy. Reymont i Słonimski na nowo”, ogłoszonego przez Książnicę Podlaską. Przeplatając klasykę z nowoczesnością, szukaliśmy pomysłów na oryginalne podejście do znanych tekstów. Kto wie – może Władek Boryna zostanie influencerem, a Słonimski trafi do rapowego remiksu?

Dziękujemy wszystkim za obecność, inspirujące rozmowy i ogrom pozytywnej energii!

GALERIA ZDJĘĆ


Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!