Wydarzenia w bibliotece 2014

Spotkanie autorskie w bibliotece10 grudnia 2014 roku w sali konferencyjno – szkoleniowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panem Bogdanem Dudko, autorem książek "Dolina – znad Narwi i Świsłoczy" i "Wilczek Milczek" oraz z Panią z Dagmarą Widanow, autorką książki "Drzewa puszczy".

Andrzejki i Mikołajki w TrześcianceW sobotni wieczór 6 grudnia 2014 roku dzieci ze świetlicy przy Filii Bibliotecznej w Trześciance odbyły czarodziejską wyprawę w świat magii i wróżb andrzejkowych. W imprezie udział wzięło 21 dzieci oraz rodzice i kilka osób ze starszej młodzieży.

Wycieczka z okazji Mikołajek6 grudnia 2014 roku z okazji Mikołajek Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi wraz z filiami w Łosince i Trześciance zorganizowała wyjazd do Białegostoku. W wycieczce brała udział młodzież uczęszczająca na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki oraz aktywni czytelnicy z Narwi, Łosinki i Trześcianki.

Warsztaty rzeźbiarskie w biblioteceW listopadzie 2014 roku Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi zakończył się cykl warsztatów rzeźbiarskich prowadzonych przez pana Włodzimierza Naumiuka. Na warsztaty rzeźbiarskie złożył się cykl spotkań, w czasie których wszyscy uczestnicy wyrzeźbili piękne kwiaty, ptaki i płaskorzeźby przedstawiające zwierzęta.

Andrzejki w bibliotece w Łosince29 listopada 2014 roku w filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosince odbył się wieczór andrzejkowy. Bibliotekarze wspólnie z przybyłą młodzieżą udekorowali salę, przygotowali poczęstunek, a następnie rozpoczął się magiczny wieczór wróżb.

Andrzejki w bibliotece w Narwi29 listopada 2014 oku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie andrzejkowe dla dzieci i młodzieży. Na początku poznaliśmy historię tradycji i wróżb wykonywanych w przeszłości przez kawalerów w Katarzynki (wieczór poprzedzający imieniny Katarzyny, czyli 25 listopada) i panny w Andrzejki (wieczór poprzedzający 29 listopada).

Koncert Paliny Respubliki26 października 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbył się koncert młodej białoruskiej wokalistki Paliny Respubliki w ramach XXI Festiwalu „Jesień Bardów”. Palina Respublika to laureatka Grand Prix na XVIII Festiwalu „Jesień Bardów”, autorka muzyki i tekstów wykonywanych przez siebie utworów.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki25 października 2014 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Książka nad którą dyskutowano to „Jak tato się z nami bawił” Starka Ullf.

Wystawa prac w biblioteceOd dnia 19 września 2014 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi można było oglądać wystawę prac artystycznych pani Lidii Malinowskiej, która była jedną z autorek, prezentujących swoją twórczość poetycką podczas „Wieczorów spotkań z poezją”. Na wystawie znajdowały się fotografie przedstawiające piękno podlaskiej wsi, obrazy olejne, rysunki oraz misternie wykonane kolaże z zasuszonych kwiatów, liści i piórek.

Prezentacja w Książnicy PodlaskiejDnia 22 października 2014 roku w siedzibie Książnicy Podlaskiej w Białymstoku odbyło się spotkanie szkoleniowe. Na spotkanie została zaproszona Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi - Anna Andrzejuk-Sawicka.