Wydarzenia w bibliotece 2013

Warsztaty robótek ręcznychW grudniu 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyły się warsztaty w ramach projektu „Tworzyć każdy może…”. Były to warsztaty robótek ręcznych, które prowadziła Pani Halina Birycka.

 Spektakl dla dzieci pt. KolędnicyW dniu 9 grudnia 2013 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi zaprosiła „Teatr pod Orzełkiem” z Białegostoku, który przedstawił dla uczniów klas 0-II spektakl teatralny pt. „Kolędnicy”. Przedstawienie odbyło się w z Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Narwi.

 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki30 listopada 2013 roku odbyło się spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Książka nad którą dyskutowano to „Tsatsiki i mamuśka” autorstwa Nilsson Moni.

Wieczory poetyckie w biblioteceW listopadzie 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi oraz w Filiach Bibliotecznych w Łosince i Trześciance odbyły się spotkania autorskie z Panią Lidią Długołęcką autorką książki pt.„Przesłania splatane wierszem prawie dla każdego”.

Promocja płyty Tercetu z Makówki15 listopada 2013 roku w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi odbył się koncert promujący nową płytę pt. „A u poli bieroza” Tercetu Rodzinnego z Makówki. Tercet Rodzinny z Makówki tworzą trzy rodzone siostry Anna, Urszula i Justyna. Wspólne muzykowanie zaczęło się od śpiewania w domu razem z rodzicami. Tercet wykonuje acapella muzykę sakralną, a także pieśni ludowe w języku białoruskim, ukraińskim i rosyjskim.

Warsztaty wikliny papierowejNa przełomie października i listopada 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi oraz w Filiach Bibliotecznych w Łosince i Trześciance odbyły się warsztaty w ramach projektu „Tworzyć każdy może…”. Były to warsztaty tworzenia wyrobów z wikliny papierowej, które poprowadziła Pani Irena Charkiewicz – instruktor Narwiańskiego Ośrodka Kultury.

 Przedstawienie w bibliotece w Narwi6 listopada 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi gościł Teatr z Krakowa ze spektaklem pt. „Żółw i zając”. Adaptacja sceniczna wiersza dla dzieci, ubarwiona została zabawnymi dialogami i charakterystycznymi postaciami zwierząt takimi jak: Sroka Krysia, Miś Śpioch, Lis Zenon i Baran.

Jesień Bardów w Narwi24 października 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbył się koncert barda Żmiciera Wojciuszkiewicza w ramach XX Festiwalu „Jesieni Bardów”.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiDnia 28 września 2013 roku Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi wznowił swoją działalność po wakacyjnej przerwie. Wzorem roku ubiegłego spotkania będą odbywać się w ostatnią sobotę miesiąca. Klubowicze otrzymują raz w miesiącu jedną książkę do przeczytania i ta pozycja jest obiektem dyskusji.

Spotkanie z Katarzyną Sienkiewicz19 września 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi oraz 20 września w Filii Bibliotecznej w Trześciance odbyły się spotkania autorskie z Panią Katarzyną Sienkiewicz.