Wydarzenia w bibliotece 2012

 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki27 października 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki, działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Klubowicze bardzo chętnie rozpoczęli dyskusje.

Jesień Bardów w bibliotece Narwi25 października 2012 roku w Narwi został zainaugurowany XIX Festiwal Białoruskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „Bardauskaja Vosień”. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne. Po raz pierwszy naszą bibliotekę zaszczyciła swoją obecnością znana białoruska poetka Nadzieja Artymowicz.

Święto ziemniaka w Trześciance22 września 2012 roku, w ostatni dzień lata, na boisku sołeckim w Trześciance odbył się festyn pod hasłem „Święto ziemniaka” zorganizowany przez Stowarzyszenie Trześcianka oraz Filię Biblioteczną w Trześciance.

Piknik Rodzinny w Trześciance4 sierpnia 2012 roku na boisku sołeckim w Trześciance odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Trześcianka oraz Filię Biblioteczną w Trześciance. W organizacji imprezy czynny udział wzięła młodzież z Trześcianki, która własnymi siłami przygotowała teren boiska do piłki nożnej i siatkowej oraz miejsce na ognisko wraz ze stołami i ławeczkami.

 Zajęcia podczas Wakacji z BibliotekąOd 9 lipca 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbywają się zajęcia pod hasłem „Wakacje z Biblioteką”, które prowadzi Pani Karolina Jakubowska w formie wolontariatu. Zajęcia skierowane są przede wszystkim do najmłodszych. Dzieci spotykają się w każdy dzień tygodnia i wspólnie spędzają wolny czas.

Wieczór poezji białoruskiej w Trześciance14 lipca 2012 roku w Filii Bibliotecznej w Trześciance podczas „Wieczoru poezji białoruskiej” zaprezentował swoją twórczość poetycką Pan Tadeusz Kuncewicz. Poeta, mieszkaniec Eliaszuk zadebiutował jesienią 2011 roku na łamach Niwy. Wkrótce ukaże się pierwszy tomik jego poezji.

Podsumowanie działalności DKK30 czerwca 2012 roku odbyło się podsumowanie działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w roku szkolnym 2011/2012, który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Podczas spotkań członkowie DKK wraz z moderatorem dyskutowali nad kolejno przeczytanymi książkami oraz poznawali nowych autorów książek. Spotkania odbywały się raz w miesiącu.

Otwarcie sali konferencyjno-szkoleniowej13 czerwca 2012 roku odbyło się podsumowanie projektu utworzenia sali konferencyjno-szkoleniowej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Nowa sala konferencyjno-szkoleniowa powstała w ramach realizacji operacji pt. „Doposażenie sali świetlicowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi na potrzeby czytelni oraz sali konferencyjno-szkoleniowej”.

Tydzień Bibliotek w Gminie NarewW dniach od 8 do 15 maja 2012 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi przygotowała czytelnikom kilka ciekawych atrakcji w ramach Tygodnia Bibliotek. Tydzień Bibliotek jest społeczną akcją realizowaną przez wszystkie rodzaje bibliotek, szkoły, media, wydawnictwa i samorządy lokalne.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki5 maja 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki, działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Tym razem lekturą była powieść Agnieszki Tyszki – „Miłość nie jedną ma minę” oraz „Bajki dla Idy” Mikołaja Łozińskiego.