Wydarzenia w bibliotece 2010

Spotkanie przedwigilijne w biblioteceW dniu 18 grudnia 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie przedwigilijne dla dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia świetlicowe oraz Dyskusyjny Klub Książki ściśle związane z tematyką i tradycja bożonarodzeniową.

Wycieczka czytelników bibliotekiW dniu 4 grudnia 2010 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi zorganizowała dla dzieci i młodzieży uczęszczających na Dyskusyjny Klub Książki oraz zajęcia świetlicowe przy GBP w Narwi oraz filii w Łosince i Trześciance wyjazd do Białegostoku do kina „Helios” i na kryte lodowisko.

Promocja wierszy Ewy Alimowskiej28 października 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Alimowską i promocja jej nowego tomiku poetyckiego pt. „Róża pamięci”. Wiersze zebrane w niniejszym tomiku powstawały na przestrzeni ostatnich 11 lat i wiele z nich poświęconych jest Narwi oraz jej mieszkańcom.

Spotkanie z Agnieszką Kulfan-Płońską27 października 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Kulfan-Płońską – autorką książki "I am to am...? Gramatyka i słownictwo dla każdego".

Wycieczka czytelników biblioteki2 października 2010 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Narwi zorganizowała czytelnikom wycieczkę do kina w Białymstoku. Uczestnicy wycieczki obejrzeli film "Karate Kid" w centrum filmowym „Helios”. W programie wycieczki było również zwiedzanie „Parku Jurajskiego” oraz atrakcje w „Parku linowym”.

"Wycinanka podlaska" w bibliotece30 października 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbył się wykład Pana Jerzego Cetera oraz wystawa pod hasłem "Wycinanka Podlaska z okolic Bielska Podlaskiego i Hajnówki".

Spotkanie z Zuzanną Celmer30 września 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panią Zuzanną Celmer. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum w Narwi.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu KsiążkiDnia 18 września 2010 roku Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi wznowił swoją działalność w nowym roku szkolnym 2010/2011. Wzorem roku ubiegłego spotkania będą odbywać się w ostatnią sobotę miesiąca. Klubowicze bardzo chętnie rozpoczęli dyskusje. Książka nad którą dyskutowano to „Szczera prawda” Lauren Brooke.

 Wakacje z bibliotekąOd 1 lipca do 26 sierpnia 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyły się po raz kolejny „Wakacje z Biblioteką”. Biblioteka swoje propozycje skierowała przede wszystkim do młodych mieszkańców Narwi i okolic, dbając o różnorodność form. Były więc zajęcia sportowe jak i plastyczne.

 Podsumowanie działalności DKK18 czerwca 2010 roku odbyło się podsumowanie działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w roku szkolnym 2009/2010, który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Podczas spotkań członkowie DKK wraz z moderatorem dyskutowali nad kolejno przeczytanymi książkami oraz poznawali nowych autorów książek. Spotkania odbywały się raz w miesiącu.