Wydarzenia w bibliotece 2008

Szkolenie pt. Internet dla senioraW dniach od 9 do 18 grudnia w Gminnym Centrum Kształcenia w Narwi, mieszczącym się w Gminnej Bibliotece Publicznej, odbywało się szkolenie pod hasłem "Internet dla Seniora". Tematem szkolenia było nabycie umiejętności w podstawowej obsłudze komputera, poruszanie się po Internecie oraz podstawy programu Microsoft Word 2007.

Mikołajki w Dyskusyjnym Klubie Książki6 grudnia 2008 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się mikołajkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas spotkania podsumowano konkurs ogłoszony w listopadzie pt. "Najciekawsza recenzja baśni Małgorzaty Strzałkowskiej", w którym udział wzięło 15 uczniów.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki29 listopada 2008 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi. Podczas spotkania rozmawiano o twórczości pani Małgorzaty Strzałkowskiej, autorki baśni dla dzieci.

Podsumowanie warsztatów w Bibliotece30 października 2008 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac wykonanych przez dzieci i młodzież na warsztatach realizowanych w ramach projektu "Było, nie minęło" - czyli jak zainteresować młodzież kulturą i sztuką ludową - druga edycja.

Spektakle dla dzieciW dniu 28 października 2008 roku dzieci z klas I-III ze szkoły podstawowej w Narwi gościły w Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie obejrzały dwa przedstawienia.

Warsztaty tworzenia wyrobów z wiklinyKoło Przyjaciół Biblioteki działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi realizuje projekt pt. "BYŁO - NIE MINĘŁO..." – CZYLI JAK ZAINTERESOWAĆ MŁODZIEŻ KULTURĄ I SZTUKĄ LUDOWĄ" współfinansowany ze środków  Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE VI. W ramach projektu w dniu 18 października 2008 roku  odbyły się ostatnie warsztaty poświęcone tworzeniu wyrobów z wikliny.

Warsztaty potraw regionalnychKoło Przyjaciół Biblioteki działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi realizuje projekt pt. "BYŁO - NIE MINĘŁO..." – CZYLI JAK ZAINTERESOWAĆ MŁODZIEŻ KULTURĄ I SZTUKĄ LUDOWĄ" współfinansowany ze środków  Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE VI. W ramach tego projektu dnia 17 października 2008 roku  odbyły się warsztaty przygotowywania potraw regionalnych - Kącik Smakosza.

Spotkanie z Beatą Ostrowicką23 września 2008 roku w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie z Panią Beatą Ostrowicką - pisarką książek dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty malowania na szkleW ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE Koło Przyjaciół Biblioteki działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi realizuje cykl warsztatów dla młodzieży pt. "BYŁO - NIE MINĘŁO..." – CZYLI JAK ZAINTERESOWAĆ MŁODZIEŻ KULTURĄ I SZTUKĄ LUDOWĄ. Fundusze na warsztaty pozyskano ze Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska działającego w imieniu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.

obrazki_stron/wydarzenia/2008/warsztaty_gbp/szydelkowanieKoło Przyjaciół Biblioteki działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi realizuje w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE kolejny cykl warsztatów dla młodzieży pt. "BYŁO - NIE MINĘŁO..." – CZYLI JAK ZAINTERESOWAĆ MŁODZIEŻ KULTURĄ I SZTUKĄ LUDOWĄ. Fundusze na warsztaty pozyskano ze Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska działającego w imieniu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.