26 października 2023 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów klas II-IV z Panem Markiem Hyjkiem. Autor książki „Muszelka ze strumienia” od czterdziestu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, a od ponad pół wieku interesuje się kulturą Indian Ameryki Północnej. Połączenie pasji z pracą pedagogiczną zaowocowało napisaniem opowiadań podobnych do tych, opowiadanych niegdyś przy ogniskach. Pan Marek przedstawił w nich obrazy z życia różnych plemion, ukazał związek Indian ze światem natury oraz uwidocznił mądrości zawarte w tradycyjnych bajkach, baśniach i legendach. W ten sposób nie tylko odtworzył piękno życia dawnych Indian, ale i nadał swoim opowiadaniom walor wychowawczy. Zapraszamy do Biblioteki i zachęcamy do wypożyczenia i przeczytania tych wspaniałych opowiadań, które nie tylko są bardzo pouczające ale zawierają również przesłanie z morałem.