Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży z naszej gminy podczas ferii zimowych, w dniu 25 stycznia 2013 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi oraz Filii Bibliotecznej w Łosince odbyły się spotkania profilaktyczno – edukacyjne pod hasłem „Bezpieczne ferie”. W spotkaniach z dziećmi uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce: Pani Anna Pawluczuk i Pani Joanna Węcko, Straży Granicznej z Placówki w Narewce: Pani Maryna Filipowicz i Pan Paweł Jakimiuk oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pani Eugenia Malinowska.

Bezpieczne ferie

Przedstawiciele owych jednostek przypomnieli najmłodszym o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych oraz powiedzieli jak ich unikać. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach oraz przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

Bezpieczne ferie

Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Można było zapoznać się ze sprzętem jakiego używają do codziennej pracy oraz usiąść za kierownicą radiowozu.

Bezpieczne ferie

Został również wyświetlony film pt. „Kibic” przeznaczony dla młodzieży ponad gimnazjalnej mówiący na temat różnych zachowań kibiców , na które mogą być narażeni nieletni. Przeprowadzone działanie prewencyjne zakończono rozdaniem breloczków odblaskowych oraz kalendarzy na 2013 rok. Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie.

Kolejne spotkanie pod hasłem "Bezpieczne ferie" odbędzie się w Filii Bibliotecznej
w Trześciance 29 stycznia 2013 roku o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi

Spotkanie w Filii Bibliotecznej w Łosince