4 lutego 2010 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi odbyło się uroczyste podsumowanie cyklu warsztatów pt. „Stare i nowe spotkania warsztatowe”. Projekt ten został zrealizowany przez bibliotekę w ramach programu „Działaj Lokalnie VI”, wdrażanego przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.

Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Spotkanie otworzyła dyrektor GBP w Narwi Anna Andrzejuk-Sawicka, która gorąco powitała wszystkich przybyłych gości. Następnie Wójt Gminy Narew Jakub Sadowski przekazał podziękowania za realizację tego interesującego projektu oraz za wsparcie finansowe projektu z programu Działaj Lokalnie VI. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty oraz drobne upominki z rąk dyrektora biura Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska Jana Chomczuka.

Podsumowanie warsztatów w bibliotece

Zebrani obejrzeli humorystyczną scenkę w wykonaniu Julity Kononiuk, Ani Kiełbaszewskiej oraz Emilii Masajło. Odbyła się degustacja potraw wykonanych w ramach warsztatów przygotowywania potraw regionalnych oraz można było pobawić się przy muzyce zespołu Art-Pronar.

Podsumowanie warsztatów w bibliotece

W ramach projektu osoby dorosłe z Gminy Narew uczestniczyły w następujących zajęciach warsztatowych:

• techniki stylizacji i makijażu,
  • decoupege,
  • malowanie na szkle, tworzenie witraży oraz ozdób świątecznych,
  • przygotowywanie potraw regionalnych.

Trwałym rezultatem projektu jest wystawa prac w Gminnej Bibliotece Publicznej w Narwi, wykonanych podczas warsztatów, którą można zwiedzać w godzinach pracy biblioteki, folderek opisujący realizację projektu oraz zbiór przepisów potraw regionalnych, który otrzymali wszyscy uczestnicy.

logo polsko-amerykańskiej fundacji wolnościlogo dzialaj lokalnielogo euroregionu puszczy białowieskiejlogo akademii rozwoju filantropii w polsce

Projekt współfinansowany w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE VI
wdrażanego przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska